Lista zabaw

RIFF RAFF
Konkurencja muzyczna oparta na popularnych programach telewizyjnych ‘Jaka To melodia?’, ‘Tak To Leciało!’
Zasady:
Para Młoda wybiera członków dwóch przeciwnych drużyn. Zadaniem drużyn jest odgadnąć tytuły i autorów riffów wykonywanych przez gitarzystę. Uczestnicy mogą wykazać się przy tym znajomością utworów, dośpiewując fragmenty rozpoznanych przez siebie melodii. Para Młoda pełni rolę sędziów. Drużyna, która zdobędzie największą liczę punktów, wygrywa i otrzymuje nagrodę z rąk Państwa Młodych.

TEST NA ZGODNOŚĆ
Główną rolę w zabawie pełni Para Młoda. Celem zabawy jest sprawdzenie zgodności pomiędzy świeżo upieczonymi małżonkami.
Zasady:
Para Młoda siada na krzesłach tyłem do siebie. Oboje otrzymują kartki z napisami: Pani Młoda – ‘ja’ i ‘on’, Pan Młody – ‘Ja’ i ‘ona’. W następnej kolejności osoba prowadząca zabawę zadaje pytania typu ‘kto pierwszy powiedział kocham cię?’, ‘kto lepiej prowadzi samochód?’, ‘kto będzie trzymał kasę?’. Zadaniem ParyMłodej jest odpowiedzieć na pytania unosząc w górę jedną z otrzymanych kartek. Odpowiedzi często mają charakter zaskakujący i humorystyczny.

KONKURS TAŃCA
Zabawa taneczna dla Par mieszanych.
Zasady:
Konkurenci dobierają się w pary. Zespół gra rytmiczne melodie, do których uczestnicy zabawy tańczą. Gdy zespół przestaje grać, zadaniem konkurentów jest wykonanie komendyoznajmionej przez konferansjera. Prowadzący zabawę za każdym razem wymienia które części ciała tancerzy muszą znaleźć się w danej chwili na parkiecie (‘trzy nogi i dwie ręce’, ‘dwie nogii dwie ręce’, itp.). Zabawa wymaga od uczestników dużej sprawności i sprytu.

WYCIECZKA DO ZOO
Zabawa dla czternastu osób. Para Młoda pełni aktywną rolę dowódców swoich drużyn oraz sędziów.
Zasady:
Para Młoda oraz pozostali konkurenci siadają na ustawionych w dwóch rzędach krzesłach. Zostają im przydzielone role: TATY, MAMY, JACKA, WITKA, ZOSI, AZORA, SŁONIA. Zadaniem uczestników jest wykonać komendę w chwili, gdy konferansjer wyczyta przydzieloną im rolę. Wykonanie komendy polega na tym, że uczestnik powinien wstać z krzesła i biegiem okrążyć rząd swojej drużyny, po czym powrócić na swoje miejsce i usiąść. Ta drużyna, która najszybciej zakończy bieg, wygrywa.