FAQ

1. Czy grają Państwo utwory biesiadne?

Tak, jeśli jest takie zapotrzebowanie.

2. CZY gRAJĄ PAŃSTWO DISCO POLO?

Mamy kilka pozycji w swoim repertuarze, ale nie jesteśmy mistrzami tego gatunku. Każde życzenie w tej kwestii spełni nasz DJ.

3. DO KTÓREJ GODZINY PAŃSTWO GRAJĄ?

Jeśli wybierają Państwo ofertę z DJ-em, to zespół gra wtedy do godziny 1:00. Jeśli wybierają Państwo ofertę bez DJ-a, to zespół kończy wtedy grać o godzinie 4:00.

4. CZY JEŚLI IMPREZA ROZPOCZNIE SIĘ PÓŹNIEJ, TO JEST MOŻLIWOŚĆ, ABY ZAGRALI PAŃSTWO DŁUŻEJ?

Gramy do konkretnie ustalonej w umowie godziny. Nie gramy na ilość godzin, wobec tego późniejszy czas rozpoczęcia się imprezy nie wydłuża automatycznie czasu naszej pracy.

5. CZY JEST MOŻLIWOŚĆ WYDŁUŻENIA CZASU GRANIA ZESPOŁU LUB DJ-a?

Tak, jest możliwość przedłużenia. Jest to opcja ustalana indywidualnie (może być również ustalona w trakcie imprezy).

6. czy jest możliwość dojazdu do ..?

Kraków to nie jedyne miejsce, gdzie gramy. O ile jest to możliwe dla nas logistycznie, możemy dojechać w każdej miejsce Polski.

7. jaki jest koszt transportu?

Ceny podajemy zawsze z wliczonym już transportem.

8. czy jest wymagany dla państwa nocleg?

Na terenie Małopolski nie wymagamy noclegu ze strony klienta, chyba, że w sytuacjach wyjątkowych (np. gdy mamy do zagrania dwie imprezy obok siebie w dalekich odległościach). Nocleg jest wymagany w przypadku, gdy korzystamy z usług wynajętego przez nas kierowcy (na czas imprezy) oraz zawsze w przypadku imprezy z poprawinami (między pierwszym a drugim dniem imprezy, bez względu na lokalizację). We wszystkich tych przypadkach o wymaganym noclegu informujemy jeszcze przed zawarciem umowy.

9. czy grają państwo pod domem (na błogosławieństwie) lub w kościele?

W czasie błogosławieństwa oraz ślubu musimy skupić się na rozłożeniu naszego sprzętu oraz odpowiednim nagłośnieniu zespołu, aby w trakcie imprezy wszyscy mogli cieszyć się najlepszą jakością wykonywanej przez nas muzyki, dlatego nie praktykujemy grania poza lokalem, w którym odbywa się impreza. Na rynku istnieje sporo zespołó kameralnych profesjonalnie zajmujących się tylko oprawą muzyczną błogosławieństw i ślubów, z których oferty można w razie potrzeby skorzystać.

10. jakie są państwa wymagania odnośnie warunków pracy?

Nie mamy żadnych innych wymagań ponad te, które standardowo dotyczą wszystkich zespołów muzycznych (dostęp do zasilania prądem, miejsce do grania oraz odpoczynku w trakcie przerw, wyżywienie w trakcie imprezy oraz nocleg ze strony klienta, jeśli zostanie określony w umowie).

11. jakie instrumenty państwo posiadają?

W składzie standardowym (5 muzyków) są to instrumenty klawiszowe, saksofon, klarnet, gitara elektryczna, akustyczna i basowa, perkusja oraz perkusjonalia, a także wokale - główny wokal żeński i wspomagające męskie. W składzie 8-osobowym są to dodatkowo puzon i trąbka.

12. miejsca siedzące dla gości znajdują się w innej sali niż sala taneczna. czy jest możliwość podłączenia tam dodatkowego nagłośnienia?

O ile sala dla gości znajduje się w miarę bliskiej odległości od stanowiska pracy zespołu, możemy podłączyć dodatkową kolumnę.

13. czy nagłośnienie i oświetlenie jest w cenie usługi?

Posiadamy własne nagłośnienie i oświetlenie. Nasz sprzęt obsługuje imprezy do 200 osób i nie jest dodatkowo płatny. W przypadku imprez powyżej 200 uczestników, możemy skorzystać z nagłośnienia/oświetlenia oferowanego przez organizatora imprezy lub możemy wynająć dodatkowy sprzęt od firmy zewnętrznej (opcja płatna dodatkowo wg. cennika danej firmy).

14. czy w trakcie przerw odtwarzana jest muzyka?

Tak, możemy odtwarzać muzykę w trakcie przerw - spokojniejszą w tle lub bardziej energetyczną do tańca. Playlista może być także przygotowana przez klienta i dostarczona nam na pendrive w dniu imprezy.

15. czy prowadzą państwo konferansjerkę?

Tak, zapewniamy stosowne poprowadzenie imprezy - w razie potrzeby także w języku angielskim. Polega ono na utrzymywaniu stałego kontaktu z uczestnikami imprezy, zapowiadaniu utworów, objaśnianiu bieżącej sytuacji i zachęcaniu do aktywnego udziału na parkiecie, oraz, jeśli jest takie życzenie, również na poprowadzeniu atrakcji i konkurencji.

16. czy organizują państwo zabawy weselne?

Tak, jeśli jest taka potrzeba (można o tym zadecydować także w trakcie imprezy). Na naszej stronie można znaleźć listę przeprowadzanych przez nas konkurencji. Wszystkie proponowane przez nas zabawy są kulturalne i stostone do okazji. Na życzenie możemy dodatkowo przygotować 2-3 zabawy spoza naszej listy. Listę własnych zabaw wraz z ich objaśnieniem należy nam uprzednio przesłać.

17. czy organizują państwo oczepiny?

Tak, jeśli jest taka potrzeba. Scenariusz oczepin może bazować na naszym doświadczeniu lub może zostać dostosowany całkowicie do wizji Pary Młodej.

18. czy jest możliwość abyśmy mogli wybrać z państwa repertuaru utwory, które chcemy aby zostały zagrane / nie zagrane na pewno?

Tak, można stworzyć własną listę takich utworów, którą należy nam uprzednio przesłać.

19. czy mogą państwo przygotować na życzenie dodatkowe utwory?

Tak, możemy przygotować do 2-3 utworów. Prosimy o uprzednie przesłanie nam tytułów wraz z plikami dźwiękowymi lub linkami do konkretnych wybranych przez siebie wersji.

20. czy pobierają państwo opłaty za dedykacje i czy mogą być one odliczone od stawki zespołu?

Nigdy nie żądamy wynagrodzenia finansowego za dedykacje. Jeśli osoba, która składa dedykację wyrazi chęć zapłaty za nią zespołowi, to wtedy nie odmówimy dodatkowej gratyfikacji za poświęcony czas, jednak nigdy nie wyznaczamy przy tym konkretnej kwoty za wykonanie utworu. Jeśli klient zażyczy sobie przekazania pieniędzy z dedykacji na jego rzecz, to jest taka możliwość, jednak nie ma możliwości późniejszego odliczania tych kwot od wynagrodzenia zespołu, które zostało ustalone w zawartej umowie (nie gramy na tzw. 'ugrane').

21. ile osób jest w zespole?

W składzie standardowym jest pięcioro muzyków. W składzie poszerzonym o sekcję dętą jest ośmioro muzyków. W opcji z DJ-em, należy doliczyć dodatkowo jedną osobę, którą jest właśnie DJ.

22. jak członkowie zespołu są ubrani w trakcie imprezy?

Obowiązuje strój elegancki, stosowny do okazji.

23. jak wygląda kwestia zaliczki?

Zaliczka jest potwierdzeniem zawarcia umowy (nie rezerwacji, która jest bezpłatna). Jest więc ona przekazywana nam tuż po podpisaniu umowy - do rąk własnych, jeśli umowa jest podpisywana osobiście, lub przelewem, jeśli umowa zawierana jest drogą elektroniczną.

24. chcemy podpisać umowę. jak i gdzie możemy to zrobić?

Są dwie możliwości zawarcia z nami umowy. Pierwsza to podpisanie umowy osobiście. Druga to wymiana skanów drogą elektroniczną, którą praktykujemy w przypadku, gdy odległość uniemożliwia podpisanie umowy osobiście.

25. czy możemy się z państwem spotkać w celu omówienia szczegółów naszego wesela?

Jak najbardziej, jeśli tylko jest taka potrzeba z Państwa strony - jesteśmy zawsze otwarci, aby się spotkać. Możemy umówić się w Krakowie, w dogodnym dla Państwa terminie i miejscu. Dla nas każda forma kontaktu jest odpowiednia - mailowo, telefonicznie bądź spotkanie.

26. jak wygląda kwestia rezerwacji terminu?

Rezerwacja jest jedyną gwarancją pierwszeństwa terminu. Jest bezpłatna i trwa tydzień. Po tygodniu, jeśli nie otrzymamy potwierdzenia chęci zawarcia umowy, jest ona automatycznie anulowana. Jeśli w trakcie trwania rezerwacji zgłosi się inny potencjalny klient zainteresowany danym terminem, to wtedy kontaktujemy się z osobą, która ma pierwszeństwo terminu w celu podjęcia konkretnej decyzji.

27. czy można zadecydować odnośnie wyboru składu zespołu lub opcji z dj-EM PO PODPISANIU UMOWY? JEŚLI TAK, TO DO KIEDY?

Tak, można o tym zadecydować później - zaznaczamy taką ewentualność w umowie. Zachęcamy, by taką decyzję podejmować najszybciej jak to możliwe, ponieważ zwiększa to prawdopodobieństwo, że osoby z którymi współpracujemy, będą dostępne w danym terminie.

28. CZY MOŻNA GDZIEŚ PAŃSTWA POSŁUCHAĆ?

Można nas posłuchać w trakcie występów - w dogodnie wybranym przez siebie terminie i lokalizacji (ustalamy na bieżąco).

29. CZY ORGANIZUJĄ PAŃSTWO KARAOKE W TRAKCIE WESELA?

Prowadzimy różnego rodzaju atrakcje oraz konkurencje, ale nie prowadzimy karaoke, gdyż nie mamy do tego niezbędnego sprzętu oraz staramy się przede wszystkim, aby to wykonywana przez nas muzyka stanowiła główną atrakcję imprezy.

30. CZY MOŻNA OD PAŃSTWA OTRZYMAĆ MATERIAŁY Z WYSTĘPÓW NA WESELU?

Dźwięk we wszystkich naszych materiałach wideo (prócz 'Polski Wintydż Show') został zarejestrowany na żywo, na tzw. 'setkę' (bez studyjnych poprawek i powtórzeń). Stanowią więc one wierną prezentację naszych muzycznych umiejętności i brzmienia. Imprezy, na których gramy są imprezami prywatnymi, dlatego też nie mamy możliwości upubliczniania materiałów zarejestrowanych w ich trakcie.

31. CO TO JEST ZAIKS I KTO GO OPŁACA?

Opłata dla ZAiKS to opłata dla polskich twórców muzyki za odtwarzanie ich utworów w miejscach publicznych. Opłata ta nie spoczywa na zespole - standardowo to organizator imprezy lub lokal, w którym się ona odbywa ponosi ten koszt.

32. CZY WYMAGANA JEST GARDEROBA DLA ZESPOŁU?

W naszej umowie znajduje się punkt dotyczący garderoby dla zespołu. Będzie dla nas udogodnieniem, jeśli w niedalekiej odległości od naszego stanowiska pracy znajdzie się prywatne pomieszczenie, w którym będziemy mogli się przebrać oraz pozostawić prywatne rzeczy. Nie wymagamy pięciu gwiazdek - z pewnością każde rozwiązanie w tej kwestii będzie dla nas satysfakcjonujące.

33. CZY GRAJĄ PAŃSTWO NA POPRAWINACH?

Tak, możemy zagrać imprezę dwudniową.

34. CZY JEST MOŻLIWOŚĆ UDOKUMENTOWANIA ŚWIADCZONEJ USŁUGI MUZYCZNEJ?

Tak, prowadzimy zarejestrowaną działalność gospodarczą. Możemy wystawić fakturę zwolnioną z VAT.

35. CZY JEST MOŻLIWOŚĆ NIESTANDARDOWEJ KONFIGURACJI ZESPOŁU (NP. ZESPÓŁ W PIERSZY DZIEŃ IMPREZY I ZESPÓŁ + DJ W POPRAWINY? LUB ZESPÓŁ + DJ GRAJĄCY NAPRZEMIENNIE OD POCZĄTKU DO KOŃCA IMPREZY? ITD)?

Zawsze staramy się być elastyczni i wychodzić naprzeciw potrzebom i wizji naszych klientów. Wobec tego, o ile pozwala nam na to nasza logistyka, jesteśmy otwarci na różne opcje i propozycje z ich strony.

36. CZY JEST MOŻLIWOŚĆ, ABY UMIEŚCIĆ NAZWISKA WSZYSTKICH CZŁONKÓW ZESPOŁU W UMOWIE?

Staramy się być firmą godną zaufania naszych klientów, dlatego też na etapie podpisywania umowy, nigdy nie dajemy fałszywej 100% gwarancji, że w terminie umówionej imprezy będziemy mogli na pewno pojawić się w oryginalnym składzie. Zawsze na marginesie musimy postawić sytuacje losowe, które mogą nam to uniemożliwić, stąd nie podpisujemy umów imiennie na wszystkich członków zespołu. Możemy jednak zapewnić, iż zawsze staramy się, aby muzyka na Państwa imprezach była wykonywana przez muzyków, których Państwo wybrali - Państwa zaufanie i zadowolenie stanową podstawę sprawdzonej i niezawodnej marki, którą staraliśmy się stworzyć.