Czy gracie utwory biesiadne?

Tak, jeśli jest takie zapotrzebowanie.

Czy gracie disco polo?

Tak, mamy w swoim repertuarze kilka hitów, ale nie jesteśmy mistrzami tego gatunku. Wszelkie prośby w tej kwestii spełni nasz DJ.

Do której godziny gracie?

Zespół gra do godziny 1:00, potem pracę zaczyna nasz DJ i gra do godziny 5:00.

Czy jest możliwość, żebyście zagrali bez DJ-a?

Możemy zagrać bez DJ-a, ale wyłącznie do godziny 1:00.

Czy jest możliwość wydłużenia czasu grania zespołu lub DJ-a?

Tak, jest możliwość przedłużenia, ale jest to opcja ustalana indywidualnie w trakcie trwania imprezy i jest ona dodatkowo płatna.

Czy jest możliwość dojazdu do..?

Kraków to nie jedyne miejsce, gdzie gramy. O ile jest to możliwe dla nas logistycznie, możemy dojechać w każde miejsce Polski.

Jaki jest koszt transportu?

Ceny podajemy zawsze z wyliczonym już transportem.

Czy jest wymagany dla was nocleg?

Na terenie Małopolski nie wymagamy noclegu, chyba, że w sytuacjach wyjątkowych (np. gdy mamy do zagrania dwie imprezy obok siebie w dalekich odległościach). Nocleg jest wymagany w przypadku, gdy korzystamy z usług wynajętego przez nas kierowcy (na czas imprezy) oraz zawsze w przypadku imprezy z poprawinami (między pierwszym a drugim dniem imprezy, bez względu na lokalizację). We wszystkich tych przypadkach o wymaganym noclegu informujemy jeszcze przed zawarciem umowy.

Czy gracie na błogosławieństwie lub w kościele?

W czasie błogosławieństwa oraz ślubu musimy skupić się na rozłożeniu naszego sprzętu oraz odpowiednim nagłośnieniu zespołu, aby w trakcie imprezy wszyscy mogli cieszyć się najlepszą jakością wykonywanej przez nas muzyki, dlatego nie praktykujemy grania poza lokalem, w którym odbywa się impreza. Na rynku istnieje sporo zespołów kameralnych profesjonalnie zajmujących się tylko oprawą muzyczną błogosławieństw i ślubów, z których oferty można w razie potrzeby skorzystać.

Jakie są wasze wymagania w trakcie wesela?​

Nie mamy żadnych innych wymagań ponad te, które standardowo dotyczą wszystkich zespołów muzycznych (dostęp do zasilania prądem, miejsce do grania oraz odpoczynku w trakcie przerw, wyżywienie w trakcie imprezy oraz nocleg ze strony klienta, jeśli zostanie określony w umowie).​

Jakie instrumenty posiadacie w zespole?

W składzie standardowym (5 muzyków) są to instrumenty klawiszowe, saksofon, gitara elektryczna i basowa, perkusja, a także w tym wokale – główny żeński i wspomagające męskie. W składzie poszerzonym o sekcję dętą są to dodatkowo puzon i trąbka.​

Czy jest możliwość nagłośnienia/oświetlenia innych sal w lokalu weselnym?

O ile sala dla gości znajduje się w miarę bliskiej odległości od stanowiska pracy zespołu, możemy podłączyć dodatkową kolumnę (po wcześniejszym ustaleniu). Nie ma możliwości dodatkowego oświetlenia.

Czy nagłośnienie/oświetlenie jest w cenie zespołu?

Posiadamy własne nagłośnienie i oświetlenie. Nasz sprzęt obsługuje imprezy do 200 osób i nie jest dodatkowo płatny. W przypadku imprez powyżej 200 uczestników możemy skorzystać z nagłośnienia/oświetlenia oferowanego przez organizatora imprezy lub możemy wynająć dodatkowy sprzęt od firmy zewnętrznej (opcja płatna dodatkowo wg. cennika danej firmy).

Czy w trakcie przerw odtwarzacie muzykę?

Tak, możemy odtwarzać muzykę w trakcie przerw – spokojniejszą w tle lub bardziej energetyczną do tańca. Playlista może być także przygotowana przez klienta i dostarczona nam na pendrive w dniu imprezy.​

Czy prowadzicie konferansjerkę?

Tak, zapewniamy stosowne poprowadzenie imprezy – w razie potrzeby także w języku angielskim.

Czy macie w składzie wodzireja?

Nasza konferansjerka polega na utrzymywaniu stałego kontaktu z uczestnikami imprezy, zapowiadaniu utworów, objaśnianiu bieżącej sytuacji i zachęcaniu do aktywnego udziału na parkiecie, oraz, jeśli jest takie życzenie, również na poprowadzeniu atrakcji i konkurencji. Nie posiadamy w składzie wodzireja w klasycznym ujęciu tej profesji, ale w razie potrzeby mamy możliwość nawiązania współpracy z odpowiednią osobą (za dodatkową opłatą).

Czy organizujecie zabawy weselne i oczepiny?

Tak, jeśli jest taka potrzeba (można o tym zadecydować także w trakcie imprezy). Na naszej stronie można znaleźć listę przeprowadzanych przez nas konkurencji. Wszystkie proponowane przez nas zabawy są kulturalne i stosowne do okazji. Na życzenie możemy dodatkowo przygotować 1-2 zabawy spoza naszej listy. Listę własnych zabaw wraz z ich objaśnieniem należy nam uprzednio przesłać oraz zapewnić nam ewentualne potrzebne rekwizyty.

Czy organizujecie w trakcie wesela karaoke?

Możemy poprowadzić różnego rodzaju atrakcje oraz konkurencje, ale nie prowadzimy karaoke, gdyż nie mamy do tego niezbędnego sprzętu oraz staramy się przede wszystkim, aby to wykonywana przez nas muzyka stanowiła główną atrakcję imprezy.

Czy jest możliwość wyboru piosenek z waszego repertuaru, które chcemy, abyście zagrali/nie zagrali?

O ile wybór ten nie będzie zbytnio ograniczający dla nas, to można stworzyć własną listę takich utworów, którą należy nam uprzednio przesłać.

Czy możecie dla nas zagrać piosenki, których nie ma w waszym repertuarze?

Tak, możemy przygotować do 2-3 utworów. Prosimy o uprzednie przesłanie nam tytułów wraz z plikami dźwiękowymi lub linkami do konkretnych wybranych przez siebie wersji.

Czy pobieracie opłaty za dedykacje od gości i czy mogą być one odliczone od stawki zespołu?

Nigdy nie żądamy wynagrodzenia finansowego za dedykacje. Jeśli osoba, która składa dedykację wyrazi chęć zapłaty za nią zespołowi, to wtedy nie odmówimy dodatkowej gratyfikacji za poświęcony czas, jednak nigdy nie wyznaczamy przy tym konkretnej kwoty za wykonanie utworu. Jeśli klient zażyczy sobie przekazania pieniędzy z dedykacji na jego rzecz, to jest taka możliwość, jednak nie ma możliwości późniejszego odliczania tych kwot od wynagrodzenia zespołu, które zostało ustalone w zawartej umowie (nie gramy na tzw. ‚ugrane’).

Ile osób jest w zespole?

W składzie standardowym jest pięcioro muzyków oraz DJ. W składzie poszerzonym o sekcję dętą jest siedmioro lub ośmioro muzyków (skład instrumentalny jest ten sam) – do tego również DJ.

Jak jesteście ubrani w trakcie wesela?

Obowiązuje strój elegancki, stosowny do okazji.

Jak wygląda kwestia zaliczki?

Zaliczka jest potwierdzeniem zawarcia umowy (nie rezerwacji, która jest bezpłatna). Jest więc ona przekazywana nam tuż po podpisaniu umowy – do rąk własnych, jeśli umowa jest podpisywana osobiście, lub przelewem, jeśli umowa zawierana jest drogą elektroniczną.

Jak i gdzie możemy podpisać umowę?

Są dwie możliwości zawarcia z nami umowy. Pierwsza to podpisanie umowy osobiście (w Krakowie). Druga to wymiana skanów drogą elektroniczną.

Czy można się z wami spotkać w celu omówienia szczegółów współpracy?

Jak najbardziej, jeśli tylko jest taka potrzeba z Państwa strony – jesteśmy zawsze otwarci, aby się spotkać. Możemy umówić się w Krakowie, w dogodnym dla Państwa terminie i miejscu. Dla nas każda forma kontaktu jest odpowiednia – mailowo, telefonicznie, bądź spotkanie.

Jak wygląda kwestia rezerwacji terminu?

Rezerwacja jest jedyną gwarancją pierwszeństwa terminu. Jest bezpłatna i trwa tydzień. Po tygodniu, jeśli nie otrzymamy potwierdzenia chęci zawarcia umowy, jest ona automatycznie anulowana.

Czy można zdecydować odnośnie składu zespołu po podpisaniu umowy?

Tak, można o tym zadecydować w terminie do miesiąca czasu od podpisania umowy – zaznaczamy taką ewentualność w umowie.

Gdzie można was posłuchać?

Można nas posłuchać w trakcie występów - w dogodnie wybranym przez siebie terminie i lokalizacji (ustalamy na bieżąco).

Czy można otrzymać od was filmy z granych przez was wesel?

Nasze materiały wideo (prócz 'Polski Wintydż Show') zostały zarejestrowane na żywo, na tzw. 'setkę' (bez studyjnych poprawek i powtórzeń). Stanowią więc one wierną prezentację naszych muzycznych umiejętności i brzmienia. Imprezy, na których gramy są imprezami prywatnymi, dlatego też nie mamy możliwości upubliczniania materiałów zarejestrowanych w ich trakcie.

Co to jest ZAiKS i kto go opłaca?

Opłata dla ZAiKS (Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych) to opłata dla polskich twórców muzyki za odtwarzanie ich utworów w miejscach publicznych. Opłata ta nie spoczywa na zespole – standardowo to organizator imprezy ponosi ten koszt.

Czy jest wymagana garderoba dla zespołu?

W naszej umowie znajduje się punkt dotyczący garderoby dla zespołu. Będzie dla nas udogodnieniem, jeśli w niedalekiej odległości od naszego stanowiska pracy znajdzie się prywatne pomieszczenie, w którym będziemy mogli się przebrać oraz pozostawić prywatne rzeczy. Nie wymagamy pięciu gwiazdek – z pewnością każde rozwiązanie w tej kwestii będzie dla nas satysfakcjonujące.

Czy gracie też poprawiny?

Tak, możemy zagrać imprezę dwudniową.

Czy jest możliwość wystawienia faktury za imprezę?

Tak, jest taka możliwość.

Czy jest opcja niestandardowej konfiguracji zespołu? Na przykład zespół w dzień pierwszy, a DJ w poprawiny?

Zespół gra tylko i wyłącznie z DJ-em. Inne konfiguracje dotyczące składu mogą być rozważane indywidualnie.

Czy jest możliwość, żeby DJ sam zagrał dla nas imprezę?

Nasza oferta TYLKO zespołu z DJ-em. DJ sam w sobie nie stanowi osobnej oferty.

Czy jest możliwość umieszczenia nazwisk wszystkich członków zespołu w umowie?

Staramy się być firmą godną zaufania naszych klientów, dlatego też na etapie podpisywania umowy, nigdy nie dajemy fałszywej 100% gwarancji, że w terminie umówionej imprezy będziemy mogli na pewno pojawić się w oryginalnym składzie. Zawsze na marginesie musimy postawić sytuacje losowe, które mogą nam to uniemożliwić, stąd nie podpisujemy umów imiennie na wszystkich członków zespołu. Możemy jednak zapewnić, iż zawsze staramy się, aby muzyka na Państwa imprezach była wykonywana przez muzyków, których Państwo wybrali – Państwa zaufanie i zadowolenie stanową podstawę sprawdzonej i niezawodnej marki, którą staramy się tworzyć.